O Nas

przez z.dobosz

W dobie globalizacji, paradoksalnie, coraz bardziej cenimy to co lokalne i rodzime. Postrzegamy to jako bardziej unikalne, a jednocześnie „swoje”, ale ewoluujemy z pewnej przaśności i ludowości. Dziś, zamiast targów produktów regionalnych, na popularności zyskują kiermasze mody młodych polskich projektantów, wyprzedaże garażowe i targi polskiego designu.

To, co polskie i lokalne, może być nowoczesne, iść w zgodzie z nowymi trendami, ba! nawet je kreować, i absolutnie nie stanowi powodu do wstydu. Przedmioty, ubrania i dodatki odziedziczone po naszych przodkach z dumą kwalifikują się do kategorii vintage i są cennym dobrem poszukiwanym na aukcjach i w second-handach.

Dzieje się

Podobnie ze zjawiskami o charakterze społecznym, kulturalnym i kreowaniem przestrzeni miejskiej – pojawia się coraz więcej wydarzeń i inicjatyw, którymi warto się chwalić. I, być może, jest miejsce na jeszcze wiele innych, dla których benchmark stanowią ciekawe przykłady z zagranicy, które to mogą być inspiracją choćby na potrzeby pomysłów w budżetach partycypacyjnych. Obcojęzyczne slogany, które do niedawna mogły być dla nas pustymi hasłami, dziś obudowujemy nieszablonowymi działaniami – chcesz coś zrobić w swoim mieście, szukasz pomysłów na aktywność na zewnątrz lub jak zrobić coś ciekawego we własnych czterech ścianach? Tu to znajdziesz. Świętuj Dzień Sąsiada, odmień swój balkon lub swoje podwórko, stwórz miejski performance. Nie ograniczaj się, działaj!

Dla każdego coś dobrego

Ile ludzi, tyle gustów i zainteresowań. Go-local opisuje trendy i wydarzenia z obszarów przestrzeni miejskiej i urbanistyki, lokalnej twórczości i designu, ekologii, zrównoważonego rozwoju i społecznej odpowiedzialności, dziedzictwa kulturowego, stylu życia oraz biznesu.

  • Przestrzeń miejska – piszemy o ciekawych inicjatywach w polskich miastach, o pomysłach z zagranicy, na które może być miejsce i u nas, o projektach mieszkańców, o sztuce i architekturze w przestrzeni miejskiej.
  • Design – polska sztuka współczesna odwołuje się często do tradycyjnych motywów, ale mamy też dużo do powiedzenia w obszarze nowoczesnego designu. Szukamy i opisujemy polskich projektantów oraz targi i spotkania związane z rodzimą sztuką.
  • Społeczeństwo i środowisko – szukamy inicjatyw dążących do zrównoważonego rozwoju, społecznej odpowiedzialności i ekologii aby pozostawić świat przyszłym pokoleniom w niepogorszonym stanie. To wszystko to nie są puste słowa – pokażemy Wam też jak każdy z nas może wdrażać je we własnym życiu.
  • Nasze dziedzictwo – historia – zarówno ta narodowa, jak i nasza, indywidualna, rodzinna to dziś kolejny trend. Szukamy naszych korzeni i wracamy do nich. Polskie dziedzictwo kulturowe jest w trendzie vintage, napiszemy o tym!
  • Styl życia – czyli wszystko o tym co na fali. Co jeść, w co się ubrać, jak spędzać wolny czas? Tu znajdziesz to plus pomysły z kategorii DIY.
  • Biznes i wsparcie – piszemy jakie są kierunki rozwoju biznesu, o ciekawych inicjatywach i kreatywnych rozwiązaniach w przestrzeni biurowej, postawie pracodawców, motywowaniu pracowników i ciekawych start-up’ach. Szanujemy ideę work-life-balance i z chęcią opiszemy przekłady jej wdrażania w naszych przedsiębiorstwach.

Nie spać, czytać, pisać!

Staramy się opisać jak najwięcej ciekawych i aktualnych tematów z całej Polski. Jeśli w Twoim mieście dzieje się coś wartego uwagi – napisz relację lub zaproś naszego dziennikarza. Jeśli masz jakieś pytania, jakiś artykuł Cię zaciekawił, chcesz wiedzieć więcej – napisz do nas.